ЧАСНИКОЗБИРАЛЬНИЙ БАДИЛЛЄВІДДІЛЯЮЧИЙ КОМБАЙН ARCO

Завод-виробник – JJ Broch, Іспанія

Часникозбиральний бадиллєвідділяючий комбайн ARCO

Висока ефективність і продуктивність

Принцип роботи машини наступний: комбайн витягує часник із стеблом з ґрунту, очищає рослину від залишків ґрунту, обрізує бадилля і вивантажує зрізані голівки часнику в часникозбиральний мішок (біг-баг).

 ГІДРАВЛІЧНИЙ ПРИВІД
Всі робочі органи комбайна приводяться в рух за допомогою гідромоторів через В.О.М. трактора.


 БАДИЛЛЄПІДІЙМАЧ
Під час руху машини двохвилковий бадиллєпідіймач підіймає опале листя і вирівнює рослини для підрізування коріння підкопуючим лемешем і подальшого захвату рослини ремінним транспортером-елеватором.


 ПІДКОПУЮЧИЙ ПЕРЕДНІЙ ЛЕМІШ
Леміш підрізає кореневу систему рослини і злегка при піднімає її для захвату ремінним підйомником. Положення і глибина ножа регулюються гідравлічним способом.


 РЕМІННИЙ ТРАНСПОРТЕР-ЕЛЕВАТОР І ОЧИЩЕННЯ
Ремінний транспортер-елеватор захвачує часник за бадилля, витягує його з ґрунту і подає до механізму, що відділяє бадилля. Під час підйому часнику по транспортеру, що приводиться в рух гідромоторами, вібраційна система очищає рослину від залишків ґрунту.


БАДИЛЛЄВІДДІЛЯЮЧИЙ МЕХАНІЗМ
Зубчастий дисковий ніж з високою частотою обертання відокремлює цибулини від бадилля на необхідній висоті (висота зрізу регулюється) і подає часник на транспортер для подальшого вивантаження в контейнер (мішок). У 3-хрядному та 4-рядному комбайнах глибина зрізу фіксована, бадиллєвідділяючий механізм фіксується до леміша – чим глибше опускається леміш, тим зменшується висота зрізу рослини.


ЛЕНТА ТРАНСПОРТЕР ДЛЯ ВИВАНТАЖЕННЯ
Стержневий ступінчастий транспортер проводить додаткову очистку цибулин часнику від ґрунту і домішок та акуратно, без пошкоджень, опускає їх в прикріплений часникозбиральний мішок (біг-баг).Стандартна комплектація: Додаткова комплектація:
 • трьохточкова навіска Кат II;
 • привід від ВОМ і гідронасосу;
 • незалежне гідравлічне регулювання підбиральної лінії;
 • гідравлічне регулювання глибини роботи;
 • захват і подача часнику по ремінному транспортеру;
 • система очистки від ґрунту за допомогою вібросистеми;
 • регулювання висоти зрізу бадилля (ботви) – ARCO 1/2;
 • вигрузка по транспортній ленті;
 • система Non-stop: збирання – відділення бадилля – вигрузка в біг-баг;
 • управління машини одним оператором.
ARCO-3 / ARCO-4

 • поворотна ведуча задня вісь;
 • пульт управління через систему електроклапанів;
 • боковий конвеєр для вигрузки замість стандартної вигрузки;
 • вигрузка в контейнер замість стандартної;
 • додатковий радіатор.

Технічні характеристики:

Модель ARCO-1 ARCO-2 ARCO-3 ARCO-4
Загальна ширина, см 300 380 250 250
Ширина транспорту, см 300 242 250 250
Потужність трактору, л.с. 70 90 100 110
Продуктивність, т/8год. 22,5 45 50 56
Мінімальне міжряддя, см 40 40 65 42
Система зчеплення навісна навісна причіпна причіпна
Вага, кг 1280 1870 2700 3400

Для збирання часнику, що в подальшому планують продавати як товарний часник (тобто не в переробленому стані) використовують комбайн із стандартною системою вивантаження часнику в мішки (біг-баги), при якій не пошкоджується часник (на фото). Місткість біг-багу – 700 кг разом із землею.

Продуктивність, вказана в техн. характеристиках до комбайну,  є приблизною з досвіду використання комбайнів на іспанських полях.  В Іспанії немає довгих та великих площ, тому враховується те, що трактор із машиною часто робить повороти. Відповідно до цього і вирахували середню продуктивність комбайну при збиранні часнику.

Деталі додаткової комплектації комбайну

ВЕДУЧА ЗАДНЯ ВІСЬця опція корисна та часто використовується. Дуже зручна при маневруванні на краях полів, оскільки скорочує радіус повороту, коли трактору з причіпним комбайном потрібно розвернутись. Зазвичай фуражні причіпи ідуть з подібною системою. В стандартній комплектації комбайн йде з жорсткою віссю і без цієї опції трактору потрібно наваго більше простору для розвороту.

ПУЛЬТ УПРАВЛІННЯ ЧЕРЕЗ СИСТЕМУконтроль операцій на комбайні через пульт управління, який встановлюється в кабіні трактору. Скорочує кількість гідравлічних з’єднань і полегшує контроль багатьох операцій. Майже всі машини додатково комплектуються цієї опцією. Це дуже зручна система; без неї, необхідний додатковий оператор на комбайн,  який через ричаги  буде здійснювати цей контроль.

 БОКОВИЙ КОНВЕЄР ДЛЯ ВИВАНТАЖЕННЯ ЗАМІСТЬ СТАНДАРТНОГО ВИВАНТАЖЕННЯ використовується у випадках збирання часнику для технічного його використання. При такій опції часник при збиранні трохи пошкоджується.


 ВИВАНТАЖЕННЯ В КОНТЕЙНЕР ЗАМІСТЬ СТАНДАРТНОГО ВИВАНТАЖЕННЯ використовується у випадках збирання часнику для технічного його використання. При такій опції часник при збиранні трохи пошкоджується.


ДОДАТКОВИЙ РАДІАТОР призначений для додаткового охолодження робочої рідини в гідравлічній системі при роботі в екстремально жарких умовах. В Іспанії дуже високі температури, але дуже рідко використовується ця опція, за виключенням окремих південних районів. Як правило, комбайни працюють тільки з радіатором в стандартній комплектації, який розрахований для роботи при високих температурах.

 
© ПВП "ОАЗИС" 2011