ГРАБЛІ-ВОРОШИЛКИ БОКОВІ ГВК-7,0П


Граблі-ворошилки колісно-пальцеві напівпричіпні ГВК-7,0П призначені для згрібання пров'яленої трави з покосів  у валки, обертання валків сіна, ворушіння трави в покосах. Граблі використовуються для прибирання сіяних трав, а також трав природних сінокосів врожайністю понад 15 ц/га на рівнині, при вологості сіна 25-80%, в зонах 1-20.

Граблі забезпечують згрібання пров'яленої трави у валок масою (по сухій масі) до 4,0 кг в погонному метрі валка. Граблі агрегатуються з колісними тракторами класу 0,6-1,4 т.с.

   Основними достоїнствами граблів ГВК-7,0П в порівнянні з повсюдно поширеними ГВК-6,0А є:
- нижча вартість;
- велика продуктивність на ворушінні і згрібанні за рахунок більшої ширини захвату;
- маса граблів ГВК-7,0П менша маси граблів ГВК-6,0А більш ніж на 100 кг;
- кількість опорних коліс у ГВК-7,0П - два, замість шести у ГВК-6,0А;
- трудомісткість перекладу з транспортного положення в робоче і назад у ГВК-7,0П скорочена в 2 рази.
Технічні характеристики
Ширина захвата, м 7
Найбільша продуктивність  при згрібанні  ,  га/год 7
Найбільша продуктивність  при ворушінні  ,  га/год 9
Ширина захвату при згрібанні, м 7
Ширина захвату при ворушінні, м 9
Робоча швидкість  руху, км/год 12
Транспортна швидкість, км/год, не більше 20
Габаритні розміри при згрібанні, мм:
- довжина 5450
- ширина 7600
- висота 1300
Габаритні розміри при ворушінні, мм:
- довжина 4400
- ширина 9350
- висота 1300
Габаритні розміри в транспортному положенні, мм:
- довжина 5900
- ширина 3400
- висота 2300
Транспортний  просвіт, мм 230
Ширина колії в транспортному положенні, мм 1350
Загальна кількість робочих коліс, шт. 12
Кількість опорних коліс, шт. 2
Шини опорних коліс 4,5-10 ГОСТ 25641-84
Маса, кг 550


Коротка технічна характеристика граблів ГВК-7,0П і технологічного процесу

Граблі-ворошилки колісно-пальцеві напівпричіпні ГВК-7,0А (схема).

Бруски - I і 2, опорне колесо- 3, сцепка- 4, траверси - 5, розтяжки- 6 і 7, штанга- 8, коромисло- 9, робітники колеса- 10.

Граблі складаються (див. малюнок) з двох симетричних шарнірно-скріплених брусків 1 і 2 і двох опорних коліс - 3, бруски шарнірно сполучені із зчепленням - 4, траверсами - 5, які в різних положеннях фіксуються відносно брусів 1 і 2 бічними 6 і задніми 7 кінцями розтяжок. На брусах шарнірно і перпендикулярно закріплені підпружинені штанги - 8, на яких шарнірно встановлені коромисла - 9, на коромислах ступінчасто встановлені робочі колеса - 10.

Граблі при згрібанні працюють таким чином: при обертанні робочих коліс (за рахунок зчеплення їх з грунтом і скошеною масою) скошена трава захоплюється першими колесами, переміщається на величину цього захоплення. Потім, їх підхоплює другими, третіми і так далі колесами, утворюючи на виході валок.

Процес ворушіння виробляється за рахунок зміни положення робочих коліс на коромислі шляхом повороту коромисла на 180° (колесо на довгій половині траверси - А розташовується попереду) і збільшення розвороту брусків граблей. В цьому випадку кожне робоче колесо, переміщаючи  і розпушуючи масу не подає в зону дії наступного колеса.

Обертання  валка здійснюється при русі однієї з секцій уздовж валка - останній зрушується і обертається. В процесі обертання валка беруть участь 2; 3 - крайні задні робочі колеса залежно від відстані між валяннями. Передні колеса піднімають і фіксують.

Ця продукція успішно пройшла випробування і дістала схвалення на Володимирській і Подільській державних машиновипробувальних  станціях Департаменту технічної політики Міністерства Сільського Господарства РФ. Особливо були відмічені ефективні конструктивні зміни і якісне виконання технологічного процесу.

     
      

 
© ПВП "ОАЗИС" 2011