КАПУСТОЗБИРАЛЬНИЙ КОМБАЙН 2-ХРЯДНИЙ УКМ-2Л

Призначений для механізованого суцільного збирання  качанної капусти середніх і пізніх сортів з одночасним вантаженням в транспорт, що їде рядом. Може застосовуватися для зрізу качанів з 2-х суміжних рядків з укладанням їх на полі у валок.

Сорти мають бути високоврожайні, стійкі до хвороб, вилягання, розтріскування і механічних ушкоджень,  з щільними і стандартними за формою і розмірам качанами, з 3-5 розетковими листками; вирівняні по термінах дозрівання  і розмірно-вагових характеристиках.

Комбайн агрегатується з тракторами тягового   класу 1,4.  Привід машини здійснюється  від заднього валу відбору потужності трактора   і забезпечує вантаження капусти  у автомашини, тракторні і автомобільні   причепи з висотою навантаження до 2,5 м.

Основними вузлами комбайна є:  зрізаючий апарат, елеватор, розділений по ширині на дві частини, листковідділювач,   транспортер контролю, вал-відбійник, майданчик технологічний, лоток скатний і лоток скатний  задній, колеса ходові, привід, рама основна, гідросистема автономна, гідросистема з приводом від трактора, сигналізація, місце оператора.

Капустозбиральний комбайн працює таким чином: при роботі машина рухається по прибраній частині поля, клавіші зрізаючого апарату піднімають і направляють качани капусти під  притискні барабани, якими здійснюється вирівнювання, фіксація і подача качанів  у приймальну частину вивантажуючого елеватора, зріз качанів відбувається  сегментними ножами, розташованими під притискними барабанами.  

З приймальної частини елеватора качани транспортуються на похилу частину, де є люк, що відкривається. При русі полотна з капустою качани під дією їх ваги переміщаються у вікно люка, а потім на листковідділювач.  При переміщенні качанів по валах листковідділювача відбувається відділення вільних і частково закріплених на качані листків  за допомогою валів, що рухаються назустріч один одному.

З листковідділювача качани потрапляють на полотно  транспортера контролю, а потім валом-відбійником скеровуються по скатному лотку в другий канал полотна елеватора.  Після цього капуста  підхоплюється лопастями полотна,  транспортується на похилу ділянку і далі поступає  в кузов транспортного засобу. На транспортері  контролю підсобні робітники проводять вибраковування капусти і видалення вільного листя.  При варіанті збирання із зрізом качанів і укладанням їх у валок на полі, технологічний процес виконується аналогічно попередньому варіанту, за винятком руху полотна транспортера контролю, яке повинно відбуватися в протилежну сторону. В цьому випадку капуста  з листковідділювача поступає на полотно транспортера контролю, з якого качани поступають на лоток скатний задній, а потім на полі на капустяний лист, що впав з листковідділювача.

Для дбайливого збирання качанів капусти  в конструкції комбайна передбачені плавні регулювання швидкостей зрізаючого апарату, полотна елеватора, листковідділювача, полотна транспортера контролю, відбійного валика, а так само висоти падіння качанів в кузов транспортного засобу. Усі регулювання  здійснюються з робочого місця  оператора.

   

Технічні характеристики

Тип машини напівнавісний
Продуктивність за 1 год. основного часу, га до 0,3
Робоча швидкість, км/год 2-4
Транспортна швидкість, км/год до 15
Ширина міжрядь, см 70
Кількість рядків, шт. 2
Габаритні розміри:
- в робочому положенні, мм 5600*(5900…6850)*3550
- в транспортному положенні, мм 5600*3100*3880
Дорожній просвіт, мм 300
Обслуговуючий персонал: 2-4
- тракторист 1
- оператор 1
- працівники на очистці 0-2
Маса машини, кг 3350

IMG_0008

 
© ПВП "ОАЗИС" 2011