Машина для збирання цвітоносів часнику МУЦ

Завод-виробник – Техмаш, Білорусія

МАШИНА ДЛЯ ЗБИРАННЯ ЦВІТОНОСІВ ЧАСНИКУ МУЦ-1,4

МУЦ-1,4 призначена для збирання цвітоносів часнику із стеблом довжиною 25–30 см, збирання квіток ромашки із завантаженням їх в бункер.

Основні технічні характеристики:

Продуктивність за 1 год. основного часу, га 0,45-0,75
Ширина захвату, м 1,4
Об’єм бункеру, м3 1,7
Агрегатується з трактором МТЗ-82
Робоча швидкість, км/год. 3-5
Габаритні розміри:
 - довжина, м 4,80
 - ширина, м 2,78
 - висота, м 2,30
Маса, кг, не більше 1200

Анотація: Озимий часник утворює цвітоноси (квіткові стрілки, на кінці яких замість суцвіття розвиваються повітряні цибулини (бульбочки)). Перед посівом повітряні цибулини звільняють з суцвіття, відбирають найбільші і висівають під зиму з 25 вересня по 10 жовтня. З однієї маленької бульбочки в липні зростає пристойна однозубка, яка буде самим кращим матеріалом для посадки під зиму на  цибулину часнику. Висаджують маленькі цибулини-бульбочки на невелику грядку. Висота її може бути 12-15 см.

Потомство, отримане з повітряних цибулин, більш зимостійке, стійке до хвороб, урожайне, в порівнянні із потомством від зубків. Коефіцієнт розмноження при посіві повітряних цибулин підвищується в 10-15 разів, а товарні цибулини, які потрібно було б витратити на посадку, продають як товарний часник.

Знижуються витрати посадкового матеріалу з 2000 кг/га до 75 кг/га, а в собівартості від 2-3 разів. При використанні сівка часнику прискорюється технологічний процес посіву в 3-4 рази. Відпадає необхідність розділення цибулин часнику на зубки. Відтворення сорту прискорюється в 6-20 разів залежно від їх сортових особливостей. Рослини часнику, вирощеного з сівка, мають підвищену життєздатність, значно стійкіші до вимерзання в порівнянні з іншими способами його обробітку.

Рослини мають вищу стандартність. Відбувається повне очищення цибулин від стеблової нематоди і вірусів. Значно краще зберігаються сортові показники посадкового матеріалу. Підвищується врожайність в 1,5 рази, а товарність на 20-50 %.

   
 
© ПВП "ОАЗИС" 2011