СІВАЛКА МЕХАНІЧНА НАВІСНА СМН-12

Сівалка механічна навісна СМН-12

Сівалка призначена для висівання гранульованого насіння цукрового та кормового буряку на мінеральних та торф’яних ґрунтах, що підготовлені під посів відповідно до ГОСТ  26244-84 та ГОСТ 26711-89. Сівалка агрегатується з тракторами класу 1,4.

СМН-12 є більш простою та надійною машиною в порівнянні з сівалками пневматичного типу, має кращу пристосування до накладки на різні умови висіву, дає можливість високоякісного висівання насіння цукрового буряку. Проста в обслуговуванні. Складається із рами з замком для автосцепки; привідних коліс з механізмами передач; посівних секцій з висіваючими агрегатами механічного типу; маркерів з механізмом управління; транспортного пристрою. Посівні секції складаються з висіваючих апаратів механічного типу з бункерами для насіння, встановлених на паралелограмних механізмах; опорних коліс та прикатуючих катків.

Гранульоване насіння засипають в бункер висіваючого апарату, звідти воно потрапляє в корпус  на секційне колесо внутрішнього наповнення; секційне колесо має 6 пазів спеціальної форми. При обертанні насіння та його дотиканні з направляючим напівкільцем відбувається відділення зайвого насіння на  подальше транспортування одного насіннячка в пазу по направляючій напівкільця. В нижній точці насіннячко випадає із пази та попадає в бороздку, вирізану сошником посівної секції. Глибина ходу сошника встановлюється регулятором, за допомогою якого опорне колесо секції рухається вниз або вверх відносно сошника. Перед опорним колесом знаходиться грудковідвід, який в процесі посіву відштовхує грудочки ґрунту із зони проходження сошника і  тим самим сприяє попаданню насіння в дрібногрудочний вологий шар ґрунту. Паралелограмна навіска дозволяє секції копіювати рельєф ґрунту і підтримувати постійну глибину ходу сошника. Після проходу сошника бороздка присипається ґрунтом за допомогою загортача і ущільнюється зверху здвоєними пальцевими прикатуючими катками.

Сівалка пройшла з позитивними  результатами стендові і польові випробування на Державній Машиновопробувальній Станції в Білорусії (м. Мінськ) і успішно експлуатується з 1999 року в багатьох господарствах Білорусії та України.

Технічні характеристики

Конструктивна ширина захвату, м 5,4
Продуктивність за год. основного часу, га 2,4-3,9
Ширина міжрядь, см 45; 60; 70
Робоча швидкість, км/год. 5-7
Вмістимість бункеру насіння в дм3, не менше 10
Норма висіву насіння, шт/м 4,1-11,9
Кількість робочих секцій, шт 12; 8
Глибина заділки насіння, мл 20-40
Габаритні розміри:
- в робочому положенні, не більше, м
   довжина 2,3
   ширина 6
   висота 1,640
Маса, не більше 1070
в т.ч. транспортного пристрою 150

 
© ПВП "ОАЗИС" 2011